![](https://i0.wp.com/www.fisi.tv/wp-content/uploads/2020/08/FB_IMG_1597741883962-e1597813460528.jpg?resize=696%2C511&ssl=1)
Μια αλεπού αντίκρισαν εχθές το πρωί έκπληκτοι οι περίοικοι, στο εμπορικό λιμάνι της Μυτιλήνης. Η αλεπού έδειχνε διψασμένη και φοβισμένη καθώς είχε χάσει το δρόμο της. (φωτό Ηλίας Πίκουλος)
Η αλεπού παραμένει στο χώρο του λιμανιού και βρίσκει καταφύγιο κάτω από τα φορτηγά ενώ δέχεται τη φροντίδα των οδηγών που την ταϊζουν. Αναμένεται ο Δήμος ή άλλη αρμόδια Υπηρεσία να φροντίσουν ώστε να μεταφερθεί ξανά το ζώο στο φυσικό του περιβάλλον
ΠΗΓΗ lesvosnews.net/