![](https://i0.wp.com/www.fisi.tv/wp-content/uploads/2023/01/326281844_675788270913311_9139093325315305049_n.jpg?resize=696%2C522&ssl=1)
Η Μαρία – Ελπινίκη, η Αγγελική, η Ελένη, η Πηνελόπη και η Ευδοξία είναι οι 5 νέες γυναίκες κυνηγοί, οι οποίες βραβεύτηκαν στα Γιάννενα από τον Υφυπουργό Περιβάλλοντος και Ενέργειας Γιώργο Αμυρά , για τη συμμετοχή και την προσφορά τους στα συνεργεία δίωξης αγριόχοιρων. Ο Υφυπουργός Περιβάλλοντος και Ενέργειας Γιώργος Αμυράς τόνισε ότι είναι τεράστιο πρόβλημα ο υπερπληθυσμός των αγριόχοιρων, κυρίως τα υβρίδια, καταστρέφουν καλλιέργειες και προκαλούν κινδύνους στους δρόμους κ ευχαρίστησε θερμά τον πρόεδρο της Κυνηγετικής Συνομοσπονδίας Ελλάδος Γιώργο Αραμπατζή, καθώς και τον πρόεδρο της Ε’ Κυνηγετική Ομοσπονδία Ηπείρου Νίκο Παπαγρηγορίου για την τιμητική πρόσκληση να απονείμει ο ίδιος τα βραβεία στις 5 νέες γυναίκες κυνηγούς!
![](https://i0.wp.com/www.fisi.tv/wp-content/uploads/2023/01/326182578_1073178753546318_5796257949532793571_n.jpg?resize=696%2C522&ssl=1)