![](https://i0.wp.com/www.fisi.tv/wp-content/uploads/2021/02/florinas.jpg?resize=696%2C521&ssl=1)
·
Στα πλαίσια της βελτίωσης των ενδιαιτημάτων και της προστασίας της άγριας πανίδας ο Κυνηγετικός Σύλλογος Φλώρινας προχώρησε στη ρίψη τροφής, με την συμμετοχή των μελών του Δ.Σ., την συνδρομή θηροφυλάκων και μελών του.
Σκοπός της δράσης είναι η εξασφάλιση τροφής σε πτηνά (συγκεκριμένα στην πεδινή πέρδικα) αλλά και σε θηλαστικά στις δύσκολες καιρικές συνθήκες που επικρατούν αυτή την περίοδο λόγω χιονοπτώσεων και χαμηλών θερμοκρασιών