![](https://i0.wp.com/www.fisi.tv/wp-content/uploads/2020/08/European_grey_wolf-1.jpg?resize=696%2C765&ssl=1)
Ο Κυνηγετικός Σύλλογος Βόλου , με ανακοίνωση του αναφέρεται στις επιθέσεις λύκων σε κυνηγόσκυλα.
Στη ανακοίνωσή του αναφέρει:
Παρακαλούμε τα μέλη του συλλόγου μας και κρίνοντας το θέμα ιδιαίτερα σοβαρό μετά από αίτημα της Κυνηγετικής Συνομοσπονδίας Ελλάδος και της Ζ΄Κυνηγετικής Ομοσπονδίας Θεσσαλίας να γίνει καταγραφεί επιθέσεις λύκων σε κυνηγόσκυλα ή σε θηράματα καθώς σε τυχαίες συναντήσεις ( ίχνη, μαρτυρίες κλπ).
Για τον λόγο αυτό όπως ενημερώσετε εγκαίρως το σύλλογο στο τηλέφωνο 24210-24783
Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ
ΜΟΣΔΡΟΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
![](https://i0.wp.com/www.fisi.tv/wp-content/uploads/2020/08/17968068_1865093357092749_1706692492_o-1024x616-1.jpg?resize=696%2C419&ssl=1)