![](https://i0.wp.com/www.fisi.tv/wp-content/uploads/2020/04/12419214_1719595841612264_1049115843320945101_o.jpg?resize=696%2C464&ssl=1)
Η Υπηρεσία Θήρας και Πανίδας, μετά από σωρεία ερωτημάτων που έχει δεχθεί από κυνηγούς, επιθυμεί να πληροφορήσει ότι, στα πλαίσια εφαρμογής των σημερινών μέτρων που έχουν εξαγγελθεί, για αντιμετώπιση του κορονοϊού, η μετακίνηση με σκοπό την εκπαίδευση – άσκηση κυνηγετικών σκύλων σε βιοτόπους, δεν επιτρέπεται. Προς το σκοπό αυτό η Υπηρεσία Θήρας και Πανίδας θα προχωρήσει σε αναστολή της ισχύος του σχετικού διατάγματος μέχρι άρσης των πιο πάνω μέτρων. Ως εκ τούτου από αύριο 25/3/2020 και μέχρι την άρση των μέτρων, η εκπαίδευση – άσκηση κυνηγετικών σκύλων σε βιοτόπους, δεν επιτρέπεται και θα πρέπει να αποφεύγεται. Η πειθαρχία στα μέτρα που λαμβάνονται, για αντιμετώπιση του κορονοϊού, είναι ευθύνη και υποχρέωση όλων και είναι το ελάχιστο που θα πρέπει να κάνει ο κάθε ένας από εμάς, για να ξεπεραστεί η παρούσα κατάσταση.
![](https://i0.wp.com/www.fisi.tv/wp-content/uploads/2020/04/14694659_10208852850377254_1520352909_n.jpg?resize=696%2C928&ssl=1)