![](https://i0.wp.com/www.fisi.tv/wp-content/uploads/2024/04/107090008_357846338528332_7832153984577669139_n.jpg?resize=480%2C270&ssl=1)
Χωρίς ρεύμα έμεινε το πρωί της Τετάρτης η μισή -σχεδόν- πόλη της Λαμίας εξαιτίας… ενός κουναβιού.
Προκάλεσε βραχυκύκλωμα
Συγκεκριμένα, σύμφωνα με τον ΔΕΔΔΗΕ υπήρξε διακοπή ρεύματος εκτός προγράμματος λόγω βραχυκυκλώματος σε υποσταθμό του ΔΕΔΔΗΕ που προκάλεσε ένα κουνάβι.
Αποτέλεσμα ήταν η μισή πόλη της Λαμίας να μείνει χωρίς ρεύμα από τις 06:30 και για περίπου μισή ώρα, ενώ στην συνέχεια η ηλεκτροδότηση αποκαταστάθηκε.